Program 500+

Dzisiaj właśnie ogłoszono iż program 500+ wniesiony zostanie pod obrady sejmu. Osobiście uważam, iz ten program jest zły i powinien być zrealizowany tak jak jest to na Węgrzech.

Tam odlicza się od podatku ustaloną kwotę, tak jak mamy to w tym programie który już funkcjonuje i ten program powinien być rozwijany właśnie poprzez zwiększanie kwoty do odliczenia. Wtedy byłby dla mnie efekty, a nie da się 500zł i skorzystają z tego głównie rodziny patologiczne, które będą miały pieniądze na używki czyli papierosy i alkohol. Może jednak o to chodzi, aby dać takim osobom i aby cześć tych pieniędzy wróciła do budżetu właśnie z tytułu akcyzy.

Akcyza na alkohol i papierosy wynosi chyba z 50 czy więcej procent ceny danego produktu, wiec budżet formalnie będzie mniej musiał przeznaczyć na to wszystko bo pieniądze i tak wrócą.

Zobaczymy jak to będzie z czasem, ale uważam, iż program nie będzie miał długiego stażu. Możecie za jakiś czas mnie cytować, iż mam racje. Problem będą miały te osoby które ogłoszą, iż program będzie likwidowany.

One comment

  1. Pobrałam i już wydałam póki są jeszcze pieniądze bo u mnie w Katowicach to jak zwykle mozę być różnie.

Comments are closed.