Zmiany w Polsce

polityka

Na początek nie da się ukryć, trzeba się odnieść do wydarzeń politycznych, które wokół nas właśnie się odbywają. Nie da się ukryć, iż jest to zmiana, która może nie wszystkich dotyczy, jednak w przyszłości może mieć ogromne znaczenie dla nas i tego, co i jak robimy. W każdym razie nie wiem do końca jak do tego podchodzić.

Dokładnie.  Nie wiadomo jak na to wszystko reagować.

Poprzednicy PISu zrobili też wiele złego dla naszego kraju. To, co się dzieje teraz jest jakaś tam wymianą jednych ludzi na swoich. Może to źle wygląda, jednak akurat zmiany w TVP mnie nie interesują, gdyż za bardzo nie oglądam TV więc, mnie może bezpośrednio to nie dotyczy.

Co mnie martwi to udupienie Trybunału Konstytucyjnego. To może być problem, nawet jeśli obecna władza sobie nie zdaje z tego sprawy, jednak nagle może się okazać, iż do władzy dojdą ludzie, którzy zrobią naprawdę wiele złego i nie będzie instytucji, która mogłaby się przeciwstawić temu. Dlatego akurat ta zmiana mi się bardzo nie podoba. Może bowiem być bardzo źle w tym zakresie.

Może są to plany czegoś większego lub nieprzemyślana decyzja. Dzisiaj rządzi PIS, a jutro mogą rządzić ludzie naprawdę groźni dla naszej demokracji i kultury życia.

Jednak na razie wygląda to na coś takiego jak w tej piosence.

Oczywiście mogę się mylić i mam też nadzieje, że panowie w kominiarkach nie odwiedzą mnie rano i nie wywloką z łóżka.